Friday, 18 December 2009

NASK video-blog...

Niedługo zaczynamy publikować NASKowego video-bloga... Chcemy wykorzystać kanał komuniukacyjny jakim jest m.in. YouTube do przedstawiania nowych projektów realizowanych w Dziale Domen. Chcemy też stworzyć nowe możliwości pozyskiwania opinii i komentarzy... Zanim pojawi się pierwszy blog, chciałbym podzilić się z Państwem zdjęciami z "planu filmowego", gdzie kręciliśmy dzisiaj pierwszy odcinek poświęcony projektowi DNSSEC. Pozwoliłem sobie zrobić zdjęcia moim kolegom i koleżance, którzy byli zaangażowani w nagrywanie pierwszego odcinka.

W naszym blogu na pierwszy ogień idą DNSSEC (na zdjęciach) oraz ".PL Registry Lock". Temat DNSSEC będzie omawiany w kilku lub kilkunastu odcinkach w roku 2010. ".PL Registry Lock" będzie zapewne nieco krótszy, gdyż sama tematyka nie jest tak rozległa jak w przypadku DNSSEC. Do oglądania zapraszam już w styczniu... Od razu ostrzegam, że nie będą to profesjonalne produkcje filmowe - nie mamy na to ani czasu ani funduszy. Są to najzwyklejsze video-blogi, gdzie staramy się położyć nacisk na treść a nie formę.

Agnieszka ("prompter"), Andrzej (reżyser/kamerzysta), Krzystof (oświetleniowiec) i Zbyszek (nasza gwiazda od DNSSEC)...
3 comments:

 1. Co to za videoblog robiony przy użyciu reżysera, oświetleniowca i promterówki? I do tego jeszcze Canon? :-)

  ReplyDelete
 2. Ciekawa inicjatywa, chociaż zgadzam się, że może trochę zbyt próbujecie być profesjonalni :) Videoblogi rządzą się jednak swoimi prawami i zazwyczaj są bardziej "na żywioł".

  Tak czy inaczej pomysł dobry, a videoblogi będą pewnie coraz popularniejsze. Na świecie już od jakiegoś czasu rozpychają się w Internecie łokciami.

  ReplyDelete
 3. Blogasy już gotowe. Po nowym roku premiera pod adresem...

  O tym już w styczniu...

  ReplyDelete