Monday, 29 March 2010

22,222 nowych domen w ostatnim tygodniu

Ostatni tydzień to m.in. 22,222 rejestracje nowych domen. Wynik więc całkiem niezły i nawet liczba łatwa do zapamiętania :)

Lider ten sam, czyli nazwa.pl. Tylko pogratulować. Bardzo niewiele brakuje też, aby pod kątem ilości obsługiwanych domen liderzy zamienili się miejscami. Na chwilę obecną prowadzi (nadal) home.pl. Ponieważ do końca marca zostało tylko dwa dni, zapewne nic wyjątkowego się nie wydarzy, niemniej jednak drugi kwartał powinien być pasjonujący. Kraków czy Szczecin? :) Obstawiacie jaka będzie różnica między NetArt a Home.pl pod koniec kwartału II???

Liczba transferów - prawie (brakuje kilku domen) 3.000 w ciągu tygodnia. Też całkiem nieźle, porównując ten wynik do chociażby poprzednich miesięcy.

Liczba odnowień - bez większych zmian w ostatnich kilku tygodniach.

IDNy czyli domeny ze znakami narodowymi - to ponad 1000 rejestracji, a więc więcej niż przeciętna. I to od dwóch tygodni mamy taki "boom" na IDNy. Czyżby zmiana nastawienia do domen ze znakami narodowymi?

Niestety okres świąteczny to czas "nie-domenowy". Rynek wtedy prawie zamiera. Tak więc newsy z bieżącego tygodnia nie powinny być szczególnie pasjonujące, zapewne ilość rejestracji w okresie czwartek - poniedziałek będzie raczej mizerna. Co nie zmienia faktu, że np. w tym czasie będą uwalniane do rejestracji domeny wygasające, więc osoby polujące na takie nazwy będą miały... "dzień jak co dzień".

3 comments:

 1. "Liczba odnowień - bez większych zmian w ostatnich kilku tygodniach."

  Czy mógłbyś Andrzeju napisać jak wygląda odsetek odnowień w ostatnim czasie (za 2010 rok, za marzec 2010?).

  Co do IDNów - to naturalna kolej rzeczy. Tendencja wzrostu rejestracji IDNów .pl będzie postępowała. Raz, że domeny z "ogonkami" stają się popularne, bo Internauci zaczęli ich używać. Dwa, że mają bardzo konkurencyjne ceny przedłużeń - tylko 10 PLN w porównaniu z 40 PLN za "tradycyjne" domeny .pl (oczywiście mówię o opłatach hurtowych w NASK).

  ReplyDelete
 2. Danielu, kwestia odnowień jak najbardziej będzie w raporcie kwartalnym. Jak ja wszysto napiszę na blogu to nikogo raport kwartalny nie zainteresuje :)

  Wzrosła liczba rejestracji IDNów ale od dówch tygodni... moim zdaniem w przypadku REJESTRACJI IDNów cena hurtowa renew nie ma na wielkośc rejestracji wpływu...

  ReplyDelete
 3. Dwa tygodnie temu Dziennik Gazeta Prawna opublikował artykuł o domenach, reklamując m.in. CenyDomen.pl. Możliwe, iż przez odpowiednie raporty sprzedaży domen z polskimi znakami zwiększyły ich atrakcyjność w oczach osób posiadających domeny. Również możliwe, że przez ten artykuł na biznes domenowy rzuciła się masa osób, dla których używanie polskich znaków w Internecie jest czymś naturalnym.

  ReplyDelete