Thursday, 26 November 2009

NASK Road Show 2010

W związku z ostatnimi propozycjami nowych usług domenowych czyli .PL Registry Lock, DNSSEC oraz usługi aftermarket, chciałbym zaproponować Państwu spotkania konsultacyjne z NASK (nazwijmy roboczo „NASK Road Show 2010”).

Celem spotkań jest próba weryfikacji założeń NASK co do proponowanych usług, dopracowanie usług w ten sposób aby były bardziej atrakcyjne dla rynku oraz być może rozwój tych usług (...aukcje?). Obecnie NASK, w sytuacji kiedy został wdrożony mechanizm pre-paid, ma większe możliwości uruchamiania nowych propozycji dla rynku gdyż problem wygenerowania ewentualnych zaległości finansowych Partnera już nie istnieje.

Plan spotkań jest następujący:
Warszawa, 12 stycznia 2010 r., 11.00 - 15.00 w NASK
Szczecin, 13 stycznia 2010 r.(miejsce i czas do uzgodnienia)
Bydgoszcz, 14 stycznia 2010 r. (miejsce i czas do uzgodnienia)
• Luty 2010 r. - dyskusja elektroniczna
Kraków, 16 marca 2010 r. – spotkanie podsumowujące (miejsce i czas do uzgodnienia)

Na spotkaniu w Warszawie, oprócz tematów wymienionych na wstępie, będziemy omawiali temat reaktywacji projektu ENUM. Swój udział w naszym spotkaniu potwierdził pan Dyrektor Tomasz Karamon z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsultacje dotyczące ENUM mają na celu znalezienie takich rowiazań pomiędzy Partnerami, Abonentami usług telekomunikacyjnych, Operatorami telekomunikacyjnymi, UKE oraz NASK, które pozwolą na rozwój tego projektu w Polsce.

Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do Zespołu Rozwoju Programu Partnerskiego w NASK bądź wpis w komenatrzu. Na postawie liczby zgłoszeń będziemy organizowali odpowiednie warunki lokalowe na spotkanie.

6 comments:

 1. Z przyjemnością wezmę udział w spotkaniu z NASK w Warszawie.
  Daniel Dryzek

  ReplyDelete
 2. czy w spotkaniu mogą uczestniczyć tylko partnerzy?

  ReplyDelete
 3. spotkanie jest otwarte, każdy jest zaproszony, nie tylko Partnerzy, ale wymagana jest pre-rejestracja... (logistyka!)

  ReplyDelete
 4. Również pojawię się w Warszawie.

  ReplyDelete
 5. patrząc na wpisy na di.pl a szczególnie e-maile od Partnerów to wygląda że usługi rynku wtórnego zostaną wdrożone... :)

  ReplyDelete